Արցախի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել աշակերտների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի նստավայրում հունիսի 25-ին  տեղի է ունեցել 2018-2019 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների ՀՀ եզրափակիչ փուլում դիպլոմների արժանացած Արցախի աշակերտների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը շնորհավորել է աշակերտներին, նրանց ուսուցիչներին ու ծնողներին առարկայական օլիմպիադաներում ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ, մաղթել նրանց խաղաղություն, քաջառողջություն ու նոր հաղթանակներ:
«Վաղը դուք եք պաշտպանելու, զարգացնելու ու շենացնելու մեր երկիրը, դուք եք լինելու նրա տերը: Շարունակեք սովորել նույն եռանդով, եղեք միշտ վստահ ձեր ուժերին, ձեր կարողություններին, եւ ամեն ինչ կստացվի», - ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:

В резиденции президента Арцаха состоялась торжественная церемония награждения школьников
25 июня в резиденции президента Республики Арцах состоялась торжественная церемония награждения школьников Арцаха, удостоившихся дипломов на заключительном этапе школьных предметных олимпиад 2018 - 2019 учебного года.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, президент поздравил учеников, их учителей и родителей с результатами, достигнутыми на предметных олимпиадах, пожелал им мира, крепкого здоровья и новых побед.
“Завтра Вы будете защищать, развивать и обустраивать нашу страну, Вы будете её хозяевами. Продолжайте учиться с той же энергией, будьте всегда уверены в своих силах, Ваших силах, и все получится”, - подчеркнул в своем выступлении Бако Саакян.