Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 24-ին մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն, որտեղ հունիսի 25-ից 30-ը, Մոսկվայի մարզի Կուբինկա քաղաքում անցկացվելու է «Արմիա-2019» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Դավիթ Տոնոյանը մասնակցելու է համաժողովի հանդիսավոր բացման արարողությանը և ցուցահանդեսին:
Այցի շրջանակում, այսօր, հունիսի 25-ին, ծրագրված են ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումները ռազմարդյունաբերական մի շարք ձեռնարկությունների ղեկավարների հետ:
Ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության ցուցահանդես կայցելեն նաև ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:
Միջազգային ցուցահանդեսի հարթակներում ներկայացված են Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերության համալիրի արտադրության ցուցանմուշներ:

Делегация во главе с Давидом Тонояном принимает участие в Международном военно-техническом форуме
Делегация во главе с министром обороны Армении Давидом Тонояном 24 июня выехала в Российскую Федерацию, где с 25 по 30 июня в городе Кубинка Московской области пройдет Международный военно-технический форум “Армия – 2019”. Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, Давид Тоноян примет участие в торжественной церемонии открытия форума и выставки.
В рамках визита запланированы встречи министра обороны Армении с руководителями ряда военно-промышленных предприятий.
Выставку военной техники и вооружения посетят также и другие представители подразделений Вооруженных сил Армении.
На международной выставке представлены экспонаты производства военно-промышленного комплекса Республики Армения.