ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում անցած շաբաթվա ընթացքում գրանցվել է 789 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ  ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում հունիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 789 դեպք, որից 518-ը՝ արտակարգ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 163 կենցաղային կանչ, 431 հրդեհ, 51 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 4 և տուժել 64 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 10 քաղաքացի:
Քաղաքացիների կողմից արձանագրվել է օձերի նկատման 58 դեպք, որոնցից 29-ի դեպքում փրկարարների կողմից օձերը հայտնաբերվել են:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է նաև թունավորման 12 դեպք, որի հետևանքով տուժել է 18 քաղաքացի:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգոն և պահպանել անվտանգության տարրական կանոնները:

В Национальном центре кризисного управления СС МЧС за прошедшую неделю было зарегистрировано 789 случаев
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС за прошедшую неделю было
зарегистрировано 789 случаев
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС РА в период с 17 по 23 июня было зарегистрировано 789 случаев, 518 из которых – чрезвычайные.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, за указанный период было зарегистрировано 163 бытовых вызова, 431 пожар, 51 ДТП, в результате которых погибли 4 человека и пострадали 64 человека, в результате оперативных спасательных действий спасены 10 граждан.
Зарегистрировано 58 случаев появления змей, в 29 случаях они были обезврежены спасателями.
За неделю зафиксировано 12 случаев отравлений, в результате которых пострадали 18 граждан.
МЧС РА призывает как в быту, так и на дорогах быть максимально бдительными и соблюдать элементарные правила безопасности.