Սպանություն Գյումրիում․ ոստիկանները հայտնաբերել են կասկածյալին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Գյումրի քաղաքի Կումայրիի բաժնում հունիսի 19-ին` ժամը 22.30-ին,  հաղորդում է ստացվել, որ Գյումրու Ղուկասյան փողոցի 12-րդ շարքի բնակարաններից մեկում կնոջ դի կա:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասաակայնության և լրատվամիջոցների հետ կապերի վարչությունից, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ 71-ամյա կինը սպանված է։
Մարմնի արտաքին զննությամբ գլխի հատվածում հայտնաբերվել են բազմաթիվ կտրած-ծակած վերքեր, ձախ նախաբազկի կտրած վերք և այլ վնասվածքներ։ Կումայրիի ոստիկանները պարզել են, որ հանցագործությունը կատարել է սպանվածի որդին։ Արդեն հունիսի լույս 20-ի գիշերը քրեական հետախույզները 50-ամյա կասկածյալին հայտնաբերեցին հենց Գյումրիում և բերման ենթարկեցին բաժին։ Նա ձերբակալվել է։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։

Убийство в Гюмри: полицейские обнаружили подозреваемого
В отдел Кумайри  полиции города Гюмри 19 июня в 22: 30 поступило сообщение о том, что в одной из квартир 12-й линии улицы Гукасяна в Гюмри обнаружено тело женщины.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции РА, прибывшая на место оперативная группа выяснила, что 71-летняя женщина была убита.
При внешнем осмотре тела в области головы были обнаружены многочисленные колото - резаные раны, рана левого предплечья и другие травмы. Полицейские Кумайри выяснили, что преступление совершил сын убитой. Уже в ночь на 20 июня криминальные следователи обнаружили 50-летнего подозреваемого прямо в Гюмри и подвергли его приводу в отделение полиции. Он был задержан. Назначены экспертизы. Обстоятельства выясняются.