Արմեն Ջագարխանյանի ընկերը պատմել Է նրա առողջական վիճակի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմեն Ջագարխանյանն իրեն լավ Է զգում, այժմ նա զբաղված Է առողջության վերականգնմամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Facebook-ում դերասանի պաշտոնական խմբում հայտնել Է նրա ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը:
«Արմեն Բորիսովիչի մոտ ամեն ինչ կարգին Է, այժմ նա ավելի շատ զբաղված Է առողջության վերականգնմամբ, շրջապատված Է ընկերներով ու մտերիմ մարդկանցով: Արմեն Բորիսովիչը նախընտրում Է չշփվել մամուլի, հեռուստատեսության եւ լրագրողների հետ, թեեւ նրանք առաջվա պես գրոհում են նրա վրա: Ցավոք, նրա անվան շուրջ մեծաքանակ կեղծ ու ոչ կոռեկտ տեղեկատվությունն անցյալ տարի ազդեց նրա ինքնազգացողության վրա»,-գրել Է Սողոմոնյանը:
Ջագարխանյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացավ 2017 թվականի հոկտեմբերին. դերասանը հայտնվեց հիվանդանոցում եւ շատ չանցած հայտարարեց, որ պատրաստ չԷ ներել իր կնոջը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայային, որը, նրա խոսքով, «շատ ցավ Է պատճառել իրեն»: Ավելի ուշ զույգը լուծարել Է ամուսնությունը եւ դատաքննություն սկսել: Ջագարխանյանը պարբերաբար բուժում Է անցել հիվանդանոցներում ու առողջարաններում:

Друг рассказал о состоянии Армена Джигарханяна
Актер Армен Джигарханян чувствует себя хорошо, сейчас он занят восстановлением здоровья. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в официальной группе актера в Facebook его друг Артур Согомонян.
"У Армена Борисовича все в порядке, он сейчас больше занят восстановлением здоровья, окружен друзьями и близкими людьми. С прессой, телевидением и журналистами Армен Борисович предпочитает не общаться, хотя те по-прежнему его атакуют. К сожалению, много лживой и некорректной информации вокруг его имени в прошлом году сказалось на его самочувствии", - написал Согомонян.
Здоровье Джигарханяна резко ухудшилось в октябре 2017 года: актер попал в больницу и вскоре заявил, что не готов простить свою супругу Виталину Цымбалюк-Романовскую, которая, по его словам, "причинила ему много боли". Позже пара расторгла брак и начала судебную тяжбу. Джигарханян регулярно проходил лечение в больницах и санаториях.