Հունիսի 13-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ հունիսի 13-ին, ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել մասնակցելու Հայաստան-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի երկրորդ նիստին:
ՀՀ ԱԺ-ում կկայանա Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը: Օրակարգում Հայաստանի 2018թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունն է:
ԵՊԼՀ-ում «Մեկ ուղի, մեկ գոտի» նախաձեռնության շրջանակում կանցկացվի միջազգային գիտաժողով: Ողջույնի խոսքով հանդես կգա ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը:
Լրագրողների հետ կհանդիպի Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը: Նա հանդես կգա հայտարարությամբ:
Անշարժ գույքի շուկայական գնահատման նոր համակարգի ներդրման հարցերը մասնագետների ուշադրության կենտրոնում են: Երևանում հրավիրված քննարկմանը տնտեսագետները, ոլորտի մասնագետները իրենց համապարփակ վերլուծությունը կներկայացնեն թեմայի վերաբերյալ:
Արդեն 10 տարի է Հայաստանում գործունեություն է ծավալում Կովկասի բնության հիմնադրամը: Հոբելյանական տարվա առթիվ այսօր կանցկացվի հանդիպում, որի ընթացքում կներկայացվի նոր հրատարակված «Հայաստանի լեռները» գիրքը:
Գրող Ակսել Բակունցի ծննդյան 120-ամյակի առթիվ հավաքվում են գրականագետները, նրա գրական ժառանգությունը գնահատողները: Նրանք ծաղիկներ կխոնարհեն Ակսել Բակունցի ապրած տան հարևանությամբ գտնվող  հուշաքարին, կանդրադառնան նրա գրական ուղուն:

Сегодня, 13 июня, делегация во главе с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном выедет в Брюссель для участия во втором заседании Совета партнерства Армения - ЕС.
В НС РА состоится совместное заседание постоянных комиссий по вопросам обороны и безопасности, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам. В повестке дня годовой отчет об исполнении государственного бюджета на 2018 год.
В ЕГЛУ в рамках инициативы “Один путь, один пояс” пройдет международная конференция. С приветственным словом выступит чрезвычайный и полномочный посол КНР в Армении Тянь Эрлун.
С журналистами встретится адвокат Манвела Григоряна Левон Багдасарян. Он выступит с заявлением.
Вопросы внедрения новой системы оценки рынка недвижимости в центре внимания специалистов. На обсуждении в Ереване экономисты, специалисты сферы представят свой всеобъемлющий анализ по этой теме.
Уже 10 лет в Армении действует Фонд природы Кавказа. По случаю юбилейного года сегодня состоится встреча, в ходе которой будет представлена новая книга “Горы Армении”.
По случаю 120-летия писателя Акселя Бакунца собирутся литературоведы, ценители его литературного наследия. Они возложат цветы к памятнику, находящемуся по соседству с домом Акселя Бакунца, будут говорить о его литературном пути.