Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դանիայի վարչապետին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դանիայի Թագավորության վարչապետ  Լարս Լյոկե Ռասմուսենին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Դանիայի Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը կարևորում է Դանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ընդլայնումը և պատրաստակամ է անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկելու այդ ուղղու­թյամբ։ Համոզված եմ, որ միասնական ջանքերով կկարողանանք արձանագրել նոր ձեռքբերումներ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Արժևորում եմ Դանիայի կողմից ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացումը: Լիահույս եմ, որ այն նոր շունչ ու որակ կհաղորդի մեր հարաբերություններին եվրոպական երկրների հետ։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Դանիայի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն և հետագա առաջընթաց»։

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Дании с Днем Конституции
Премьер-министр Республики Армения, Никол Пашинян поздравил премьер-министра Королевства Дания, Ларса ЛекеРасмуссена с Днем Конституции. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра РА, в послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ королевства Дания с Днем Конституции.
Армения придает важность развитию и расширению дружественных отношений с Данией и готова предпринять необходимые шаги в этом направлении. Уверен, что совместными усилиями мы сможем зафиксировать новые достижения во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Высоко оцениваю ратификацию Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА - ЕС со стороны Дании. Надеюсь, что это придаст новое дыхание и качество нашим отношениям с европейскими странами.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Дании - благоденствия и дальнейшего прогресса”.