Համազգային թատրոնի տնօրեն է ընտրվել Արման Նավասարդյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնի տնօրեն է ընտրվել թատրոնի դերասան և տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Նավասարդյանը: Ընտրությունն անցկացվել է մայիսի 30-ին ՀՀ մշակույթի նախարարությունում:
«Պատասխանել եմ ինձ տրված հիսուն հարցի: Բոլոր ներկաներն ինձ կողմ են քվեարկել»,-«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Նավասարդյանը:
Նավասարդյանից բացի, մրցույթին մասնակցելու հայտ էր ներկայացրել թատրոնի դերասան Ստեփան Ղամբարյանը, սակայն վերջինս տեղեկացրել է, որ ինչ-ինչ խնդիրներ են առաջացել, և ինքը չի կարող մասնակցել մրցույթին:

Директором театра “Амазгаин” избран Арман Навасардян
Директором театра “Амазгаин” избран актер театра и временно исполняющий обязанности директора театра, Арман Навасардян. Выборы состоялись 30 мая в Министерстве культуры РА.
“Я ответил на пятьдесят вопросов, заданных мне. Все присутствующие проголосовали за меня”, - сказал Навасардян в беседе с корреспондентом «Арменпресс».
Кроме Навасардяна, заявку на участие в конкурсе представлял и актер того же театра, Степан Гамбарян, однако он сообщил, что из-за возникших проблем, он не сможет участвовать в конкурсе.