«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամն ԱՄՆ-ում ունեցած հանդիպումների արդյունքում հավաքագրել է ավելի քան 1 մլն դոլար
«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամն ԱՄՆ-ում ունեցած հանդիպումների
արդյունքում հավաքագրել է ավելի քան 1 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը» հիմնադրամը ԱՄՆ-ում ապրիլի սկզբին տարբեր կազմակերպությունների, անհատների հետ բազմաթիվ հանդիպումների արդյունքում հավաքագրել է 1 մլն 60 հազար դոլար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հրավիրված ասուլիսում հայտնեց հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ղազարյանը: « Արդյունքում հավաքագրել ենք 1 մլն 60 հազար դոլար, որից 500 հազարը կստանանք այն պարագայում, եթե ծրագրերը հավուր պատշաճի իրականացնենք 6 ամսվա ընթացքում: Պայմանը դրվել է «Մանուկյան Սիմոն» հիմնադրամի կողմից: Դրամահավաքը մեկանգամյա գործընթաց չէ, հանդիպում ենք, ներկայացնում անելիքները, որոշ մարդիկ արագ ենք արձագանքում, որոշներին անհրաժեշտ է լրացուցիչ տեղեկատվություն»,-ասաց Ղազարյանը:
Նա ներկայացրեց նաև, թե ինչ հանդիպումներ են ունեցել: Աննա Հակոբյանը` որպես երկրի ղեկավարի տիկին, ևս հանդիպումներ է ունեցել: Ըստ էության, հանդիպումը սկսել են Վաշինգտոնում հենց այդ կարգավիճակով: «Հանդիպումներ ենք ունեցել Կոնգրեսի գրադարանում, այնուհետև հանդիպում է եղել կոնգրեսականների հետ, որտեղ վարչապետի տիկին, հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հադես է եկել ելույթով: Ունեցել ենք նաև համայնքային հանդիպումներ: Այնուհետև Բոստոնում կայացել է «Իմ քայլը» հիմնադրամին նվիրված երեկույթ: Լոս Անջելեսում տարբեր ձևաչափերով հանդիպումներ ենք ունեցել: Հիմնական հանդիպումը եղել է «Ալեքս» թատրոնում, որին մասնակցել են շուրջ 1500 մարդ: Հյուպատոսության 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը ևս մասնակցություն ենք ունեցել, տարբեր բնագավառներ ներկայացնող մարկանց և կազմակերպությունների հետ հանդիպումներ ենք ունեցել, քննարկել ենք համագործակցության եզրերերը»,-նշեց նա:
Նյու Յորքում հանդիպել են Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության ակտիվ կանանց հետ, ներկայացրել են հիմնադրամի անելիքները: Հանդիպումներ են ունեցել նաև շատ այլ կազմակերպությունների և անհատների հետ:
Վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը ապրիլի սկզբին երկու հիմնադրամների գործադիր տնօրեների հետ ԱՄՆ էր այցելել :

YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. My Step charitable foundation raised 1 million 60 thousand USD as a result of numerous meetings with various organizations and individuals held in the United States in early April, the Foundation’s executive director Hovhannes Ghazaryan told reporters today in Yerevan.
“As a result we have raised 1 million 60 thousand USD funds, and we will receive 500.000 USD if we properly implement the projects within 6 months. This condition has been set by the Manoogian Simone Fund. The fundraising is not a one-time process, we meet, present the actions, some people react quickly, the others need additional information”, Ghazaryan said.
He introduced the meetings held in the US.
Armenian Prime Minister’s spouse Anna Hakobyan also had meetings. In fact, the meeting started in Washington D.C. with this status. “We had meetings in the Library of the Congress, then with the Congressmen where the PM’s spouse, who is also the chairwoman of the Foundation’s Board of Trustees, delivered remarks. We also had a meeting with the community. Thereafter, an event dedicated to the My Step foundation was held in Boston. We had meetings at different formats also in Los Angeles. The main meeting took place in the Alex theatre which was attended by around 1500 people. We also participated in an event dedicated to the 25th anniversary of the Consulate”, he said.
Ghazaryan informed that they also met with the active women of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) in New York during which they introduced the Foundation’s activities.