Լողափնյա վոլեյբոլի հավաքականն անհաջող է մասնակցել Լոնդոնի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի լողափնյա վոլեյբոլի հավաքական թիմը ավարտեց իր ելույթները Միջմայրցամաքային գավաթի առաջնության Բ ենթախմբում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝   Հայաստանի թիմի հետ նույն ենթախմբում հանդես են գալիս Անգլիայի, Շվեցարիայի և Բուլղարիայի հավաքականները:Բուլղարիայի հավաքականը չէր ժամանել առաջնությանը: Թիմն առաջին հանդիպումն անցկացրեց Անգլիայի թիմերի հետ և պարտվեցին երկու հանդիպումներում 0:2 հաշվով,նույն հաշվով տղաները պարտվեցին Շվեցարիայի գեր հզոր թիմերին:
Հավաքականը ենթախմբում գրավեց երրորդ տեղ և վաստակեց օլիմպիական պայքարի համար՝48 ռեյտինգային միավորներ:
Թիմը շարունակելու է իր մրցելույթները 2019-2020 թվականների օլիմպիական ռեյտինգային մրցաշարերում՝ ռեյտինգային միավորներ ձեռք բերելու համար:

Наша сборная по пляжному  волейболу неудачно выступила  в квалификационном турнире  Олимпийских игр в Лондоне
Наша сборная по пляжному  волейболу неудачно выступила  в квалификационном
турнире  Олимпийских игр в Лондоне
Сборная Армении по пляжному  волейболу закончила  выступления в проходящем в Лондоне Межконтинентальном первенстве в подгруппе Б.
Как  передает Арменпресс, в  подгруппе наша сборная  должна была выступать  с командами Англии и Швейцарии, но  команда Болгарии не  прибыла  на турнир.
Первая встреча была  с командой  Англии. Обе  встречи  завершились  со счетом 0:2. С таким же  счетом наши ребята  проиграли сильнейшим  противникам из Швейцарии.
Наша сборная  заняла  в  своей  подгруппе  3-е место, набрав рейтинговые  для  участия в ОИ 48 баллов.
Команда продолжит свои выступления в  рейтинговых турнирах Олимпийских игр 2019-2020гг., чтобы  набрать рейтинговые  очки.