ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 65 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 23-ից 24-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք, այդ թվում՝ 2-ը նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության 14-ական, խարդախության 9, յուրացման կամ վատնման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի 3-ական, բնակարանային գողության, գույքի դիտավորությամբ վնասման, կաշառակերության, փաստաթղթի կեղծիքի և սպանության սպառնալիքի 2-ական, հարկերից խուսափելու, ապօրինի ծառահատման, ոչ առևտրային կազմակերպության ծառայողի կողմից լիազորություններն անցնելու, թմրանյութի մաքսանենգության, պետական սահմանն ապօրինի հատելու, անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի տարածելու և բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 17-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 65 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 23 и 24 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 65 случаев преступлений, из них 2 – ранее совершенные.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, по 14 случаев причинения телесных повреждений и кражи личного имущества, 9 случаев мошенничества, по 3 случая присвоения или растраты, злоупотребления должностными полномочиями, и побоев, по 2 случая квартирной кражи, умышленного повреждения имущества, взяточничества, подделки документов и угрозы убийством, по 1 случаю уклонения от уплаты налогов, незаконной вырубки деревьев, злоупотребления полномочиями сотрудниками некоммерческих организаций, контрабанды наркотиков, незаконного пересечения Государственной границы, незаконного распространения сведений о семейной или личной жизни и нарушения неприкосновенности жилища.
За данный период найдены 3 лиц, находящихся в розыске, еще 4 с явкой с повинной обратились в Полицию. Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений и кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погиб, 17 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.