Զելենսկուն նվիրել են «Քաղաքականությունն սկսնակների համար» մանկական գիրքը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն նվիրել են «Քաղաքականությունն սկսնակների համար» մանկական գիրքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պետության ղեկավարն այցելել Էր Կիեւում կազմակերպված «Գրքի զինանոց» փառատոն, որտեղ հրատարակություններից մեկի ներկայացուցիչները նրան նվիրել են տեղեկատվական ուղեցույց դեռահասների համար:
«Քաղաքականությունն սկսնակների համար» գիրքը պատանի ընթերցողների համար հասկանալի ձեւով պատմում Է երկրի կառավարման, քաղաքական համակարգի, գաղափարախոսության ու Էլի շատ հետաքրքիր բաների մասին: Մեր պետության ներսում փոփոխություները ոչ քիչ հարցեր են առաջացնում նաեւ ամենափոքրերի մոտ»,- «Օբոզրեվատել»-ը մեջբերում Է արել գրքի ծանոթությունից:
Facebook-ում հրապարակված կադրերում երեւում Է, որ Զելենսկին չի շփոթվել եւ հումորով Է արձագանքել նվերին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Зеленскому подарили детскую книгу "Политика для начинающих"
Президенту Украины Владимиру Зеленскому подарили детскую книгу "Политика для начинающих", сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Глава государства посетил фестиваль "Книжный арсенал" в Киеве, где представители одного из издательств преподнесли ему информационный справочник для подростков.
"Книга "Политика для начинающих" в понятной форме расскажет юным читателям о правлении в стране, политической системе, идеологии и еще много интересного. Изменения в нашем государстве вызывают немало вопросов и у самых маленьких", — цитирует "Обозреватель" аннотацию к книге.
На кадрах, опубликованных в Facebook, видно, что Зеленский не смутился и отреагировал на подарок с юмором.