Ոստիկաններն արագ արձագանքելով՝ կարճ ժամանակում բացահայտել են Բասեն գյուղում տեղի ունեցած սպանությունը
Ոստիկաններն արագ արձագանքելով՝ կարճ ժամանակում բացահայտել են Բասեն
գյուղում տեղի ունեցած սպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Ախուրյանի բաժին մայիսի 24-ին՝ ժամը 6-ն անց 25-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել, որ Բասեն գյուղում դանակահարություն է տեղի ունեցել։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին, ՀՀ ոստիկանությունից, ահազանգին արագ արձագանքած ոստիկանության Ախուրյանի բաժնի օպերատիվ խումբը, տեղում իրականացնելով հետախուզական միջոցառումներ, պարզել է հետևյալը։
Նախնական տվյալներով Բասենի 59-ամյա մի բնակիչ վաղ առավոտյան դանակահարել է հարևանությամբ բնակվող քրոջը, որը տեղում մահացել է, ապա դանակահարել է ննջարանում գտնված քրոջ որդուն։ 25-ամյա երիտասարդը դիմադրել է, ինչի արդյունքում քեռին հեռացել է։ Մարմնական վնասվածքներ ստացած երիտասարդը տեղափոխվել է «Գյումրի» բժշկական կենտրոն։ Ոստիկանության ծառայողներն անհապաղ որոնողական միջոցառումներ են ձեռնարկել կասկածյալին հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Որոշ ժամանակ անց տան նկուղում հայտնաբերվել է 59-ամյա տղամարդու դին։ Նա ինքնասպանություն է գործել՝ առաստաղից կախվելով։  Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերվել է։
Ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները ձեռնարկում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Կատարվում է նախաքննություն։

Полицейские, быстро прореагировав, за короткое время раскрыли убийство в селе Басен
25 мая около 7 часов в Ахурянское отделение полиции поступило сообщение о том, что в селе Басен произошло убийство. Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Полиции Армении, оперативно-розыскная группа Ахурянского отделения полиции, осуществляя на месте разведывательные мероприятия, выяснила следующее.
По предварительным данным, 59-летний житель Басена ранним утром ударил ножом сестру, проживающую по соседству, которая скончалась на месте, а затем нанес ножевые ранения находящемуся в спальне сыну сестры. 25 - летний молодой человек оказал сопротивление, в результате чего дядя ушел. Молодой человек, получивший телесные повреждения, был доставлен в медицинский центр “Гюмри”. Сотрудники полиции немедленно предприняли поисковые меры для обнаружения подозреваемого. Через некоторое время в подвале дома было обнаружено тело 59-летнего мужчины. Он покончил с собой, повесившись. Орудие преступления обнаружено.
Сотрудники полиции и Следственного комитета предпринимают оперативно-розыскные мероприятия и следственные действия для выяснения всех обстоятельств инцидента. Ведется следствие.