Forbes-ը կազմել Է ռուսաստանցի միլիարդատերերի ամենահարուստ ժառանգորդների վարկանիշը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Forbes հանդեսը ներկայացրել Է ռուսաստանցի միլիարդատերերի ամենահարուստ ժառանգորդների վարկանիշը: Դրանում ներառվել Է 48 մարդ, որոնք կժառանգեն ընդհանուր առմամբ 238 մլրդ դոլար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Ամենահարուստ ժառանգորդը (21,8 մլրդ դոլար) կրկին դարձել Է Յուսուֆ Ալեքպերովը»,-տեղեկացնում Է հրատարակությունը, որի տվյալներով, «Լուկօյլ»-ի նախագահ Վագիտ Ալեքպերովի միակ որդին հեռացել Է ընկերությունից եւ սկսել Է զբաղվել իր բիզնեսով: Երկրորդ տեղում, ըստ Forbes-ի գնահատումների, գտնվում են «Նովատեկ» եւ «Սիբուր» ընկերությունների հիմնական սեփականատեր Լեոնիդ Միխելսոնի որդին եւ դուստրը (յուրաքանչյուրը 12,2-ական մլրդ դոլար):
Երրորդ հորիզոնականում Նովոլիպեցկի մետալուրգիական կոմբինատի սեփականատեր Վլադիմիր Լիսինի երեխաներն են (7,6-ական մլրդ դոլար): Ընդամենը Forbes-ի ցուցակում տեղ Է գտել 20 ընտանիք, 48 երեխաներից յուրաքանչյուրին բաժին Է ընկնում առնվազն 2,3 մլրդ դոլար:

Forbes составил рейтинг самых богатых наследников российских миллиардеров
Журнал Forbes представил рейтинг самых богатых наследников миллиардеров из России. В него вошли 48 человек, которые унаследуют в общей сложности $238 млрд, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Самым богатым наследником ($21,8 млрд) снова стал Юсуф Алекперов", - информирует издание, по данным которого, единственный сын президента "Лукойла" Вагита Алекперова ушел из компании и занялся своим бизнесом. На втором месте, по оценкам Forbes, находятся сын и дочь основного владельца компаний "Новатэк" и "Сибур" Леонида Михельсона (по $12,2 млрд на каждого). На третьем - дети владельца НЛМК Владимира Лисина (по $7,6 млрд).