Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է Արկադի Տեր-Թադևոսյանի ծննդյան 80-ամյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արկադի Տեր-Թադևոսյանի ծննդյան 80-ամյակի առթիվ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Հարգելի պարոն Տեր-Թադևոսյան,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր անցած ուղով, գործունեությամբ, հայրենի երկրին մատուցած ծառայություններով ու նվիրվածությամբ հայ ժողովրդի շրջանում վայելում եք մեծ սեր և հարգանք: Անգնահատելի է արցախյան ազատամարտում, մասնավորապես, Շուշիի ազատագրման և մեր մյուս հաղթանակների կերտման գործում Ձեր ավանդը:
Դուք հայրենասիրության վառ օրինակ եք մատաղ սերնդի համար և ուրախ եմ, որ այսօր էլ շարունակում եք ակտիվ գործունեությունը՝ Ձեր ունեցած փորձով,  գիտելիքներով ու խորհուրդներով նպաստելով մեր հայրենիքի պաշտպանական համակարգի զարգացմանն ու արդիականացմանը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և անսպառ եռանդ»,- նշված է ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 80-летия Аркадия Тер- Тадевосяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 80-летия Аркадия Тер-Тадевосяна.
“Уважаемый господин Тер-Тадевосян,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 80-летним юбилеем.
Своей деятельностью, пройденным путем, заслугами перед отечеством и преданностью Вы пользуетесь большой любовью и уважением армянского народа. Неоценим Ваш вклад в Арцахскую освободительную войну, в частности, в освобождение Шуши и другие наши победы.
Вы являетесь ярким примером патриотизма для молодого поколения, и я рад, что Вы продолжаете свою активную деятельность, способствуя своим опытом, знаниями и советами развитию и модернизации оборонной системы нашей родины.
Еще раз поздравляю Вас со знаменательным юбилеем, желаю Вам крепкого здоровья и неиссякаемой энергии”.