Հայտնի են Իտալիայում տուրիստական ավտոբուսի վթարից վիրավորված հայերի անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Սիենա-Ֆլորենցիա ավտոմայրուղում տուրիստական ավտոբուսի վթարի հետևանքով վիրավորների թվում եղել է ՀՀ երկու քաղաքացի՝ Մարգարիտա Գյուլումյանը (ծնված 10․06.1982թ.) և Նինա Մեհրաբյանը (ծնված 24.04.1987թ.)։  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Իտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը:
Նինա Մեհրաբյանը ստացել է թեթև վնասվածքներ և համապատասխան բուժօգնությունից հետո դուրս է գրվել։ Մարգարիտա Գյուլումյանը բժշկական զննման փուլում է։
Իտալիայի Սիենա-Ֆլորենցիա ավտոմայրուղում վթարված տուրիստական ավտոբուսում գտնվել է 60 զբոսաշրջիկ տարբեր երկրներից՝ Ղազախստանից, Հայաստանից, Վրաստանից և այլ երկրներից:

Известны имена армян, пострадавших в ДТП в Италии
Посольство Армении в Италии сообщает, что среди пострадавших  в результате попавшего сегодня утром в ДТП туристического автобуса на автомагистрали Сиена-Флоренция есть два гражданина Армении - Маргарита Гюлумян (род. 10.06.1982) и Нина Меграбян (род. 24.04.1987).
Как сообщает Арменпресс, Нина Меграбян получила легкие травмы и после получения медпомощи была выписана. Маргарита Гюлумян находится на медосмотре.
Туристический автобус с 60 туристами из Казахстана, Армении, Грузии и других стран попал в ДТП на автомагистрали Сиена-Флоренция.