Հարցումների համաձայն` ՀՀ քաղաքացիները 5 առավելագույնից 3,3 բալով են գնահատել Երևանի քաղաքապետի կատարած աշխատանքները
Հարցումների համաձայն` ՀՀ քաղաքացիները 5 առավելագույնից 3,3 բալով են
գնահատել Երևանի քաղաքապետի կատարած աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «GALLUP International Association»-ի իրականացված հարցումների համաձայն քաղաքացիները Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի կատարած աշխատանքները առավելագույն 5 միավորից գնահատել են 3,3 բալ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին մայիսի 22-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Քաղաքացիներին խնդրել ենք գնահատել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի աշխատանքը 1-ից 5 բալային սանդղակով, որտեղ 1-ը` նվազագույն, 5-ը առավելագույն գնահատականն է: Հայկ Մարությանը միջինացված ստացել է 3,3 բալ,- ասաց Նավասարդյանը:
Հարցվածների 56,3%-ը նշել է նաև, որ լիովին համաձայն է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի` Օպերայի հարակից տարածքի սրճարաններն ապամոնտաժելու հետ:

Согласно опросам, граждане Армении работу мэра Еревана оценили из 5 максимальных баллов на 3,3 балла
Согласно опросам, граждане Армении работу мэра Еревана оценили из 5 максимальных
баллов на 3,3 балла
Согласно опросам GALLUP International Association, граждане оценили работу мэра Еревана - Айка Марутяна в 3,3 балла из 5 максимальных баллов. Как передает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 22 мая сказал директор полноправного члена GALLUPInternational association в Армении директор ООО  “ЭМ Пи Джи” Арам Навасардян.
“Мы попросили граждан оценить работу мэра Еревана АйкаМарутяна по шкале от 1 до 5 баллов, где 1 – минимальный балл, 5 - максимальный. Айк Марутян получил в среднем 3,3 балла”, - сказал Навасардян.
56,3%  опрошенных также отметили, что полностью согласны с демонтажем кафе на территории, прилегающей к опере, произведенным мэром Еревана -Айком Марутяном.
Исследование проводилось в Армении в период с 30 апреля по 9 мая. В опросах приняли участие 1108 граждан.