Ավարտվել է Բակո Սահակյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում ավարտվել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հանդիպումը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանդիպումից հետո Բակո Սահակյանը պատասխանել է լրագրողների հարցերին: Նա տեղեկացրել է, որ քննարկել են բոլոր առաջնահերթ նշանակության հարցեր:
«Մենք պայմանավորվել ենք բոլոր հնարավորություններն օգտագործել, այդ թվում՝ հաճախակի հանդիպումներ ունենալ, որպեսզի ստիպված չլինենք հայտնվելու այնպիսի իրավիճակներում, որոնք խորթ են մեզ համար, մեր հայրենիքի համար: Հարցադրումները եղել են անկեղծ և ազնիվ: Ես փորձել եմ իմ մոտեցումները ներկայացնել»,-ասել է Բակո Սահակյանը:
Լրագրողները խնդրել են հստակեցնել, թե ինչ մասին է խոսվել. Բակո Սահակյանը նշել է, որ քննարկել են հարցեր անվտանգության համակարգի, միջխորհրդարանական կապերի, բանակցային գործընթացի, տնտեսության հետ կապված:
Անդրադառնալով Ապրիլյան պատերազմի հետ կապված քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու առաջարկին՝ Բակո Սահակյանը նշել է, որ ցանկալի է՝ նման հանձնաժողովներում ներգրավված լինեն այնպիսի մարդիկ, ովքեր մասնագիտորեն ի վիճակի են իրենց գործունեությամբ օգնելու և չբացահայտված փաստերը բացահայտելու, լրացուցիչ ճշտումներ մտցնելու:

Завершилась встреча президента Арцаха с депутатами фракции «Мой шаг»
Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с членами фракции «Мой шаг» в Национальном Собрании Армении. Как сообщает Арменпресс, после встречи Бако Саакян ответил на вопросы журналистов. Он сообщил, что были обсуждены все приоритетные вопросы.
«Мы договорились использовать все возможности, в том числе частые встречи, чтобы не оказываться в таких ситуациях, которые чужды нам, нашей Родине. Обсуждения были искренними и честными. Я попытался представить свои подходы», - сказал Бако Саакян.
Журналисты попросили уточнить, о чем была беседа. Бако Саакян отметил, что обсуждались вопросы, связанные с системой безопасности, межпарламентскими отношениями, переговорным процессом и экономикой.
Коснувшись предложения о создании следственной комиссии по апрельской войне, Бако Саакян отметил, что было бы желательно, чтобы в такие комиссии были включены лица, которые профессионально могли бы помочь своей деятельностью и раскрыть нераскрытые факты, внести дополнительные разъяснения.