ՀՀ նախագահը հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի առաջին փոխվարչապետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել նաև Ղազախստանի առաջին փոխվարչապետ-ֆինանսների նախարար Ալիխան Սմաիլովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են երկկողմ տնտեսական համագործակցությունը զարգացնելուն վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները նշել են, որ մի շարք ոլորտներում առկա է փոխշահավետ գործակցության մեծ ներուժ, որի արդյունավետ օգտագործումը կխթանի երկու երկրների միջև տնտեսական կապերն ու կնպաստի առևտրաշրջանառության ծավալների աճին: Անդրադարձ է եղել նաև ԵԱՏՄ շրջանակում տնտեսական համագործակցության հարցերին:

YEREVAN, MAY 20, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has met with Kazakhstan’s First Deputy Prime Minister – Finance Minister Alikhan Smailov today during a visit to the country.
Issues related to the development of bilateral economic cooperation were discussed, according to a readout published by Sarkissian’s Office.
Sarkissian and Smailov noted that great potential exists for mutually beneficial partnership in a number of sectors, the productive utilization of which will boost economic ties between the two countries and will contribute to growth of trade turnover. Cooperation within the EEU was also discussed.