ՀՀ նախագահը հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի առաջին փոխվարչապետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել նաև Ղազախստանի առաջին փոխվարչապետ-ֆինանսների նախարար Ալիխան Սմաիլովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են երկկողմ տնտեսական համագործակցությունը զարգացնելուն վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները նշել են, որ մի շարք ոլորտներում առկա է փոխշահավետ գործակցության մեծ ներուժ, որի արդյունավետ օգտագործումը կխթանի երկու երկրների միջև տնտեսական կապերն ու կնպաստի առևտրաշրջանառության ծավալների աճին: Անդրադարձ է եղել նաև ԵԱՏՄ շրջանակում տնտեսական համագործակցության հարցերին:

Президент Республики Армения провел встречу с первым вице-премьером Казахстана
Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с первым вице-премьер-министром, министром финансов Казахстана Алиханом Смаиловым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента, были обсуждены вопросы развития двустороннего экономического сотрудничества.
Собеседники отметили, что существует большой потенциал для взаимовыгодного сотрудничества в ряде областей, эффективная реализация которого будет способствовать развитию экономических связей между двумя странами и росту товарооборота. Были также затронуты вопросы экономического сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза.