Վարչապետը հանդիպում է ունեցել ռուսական առաջատար ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Հայաստանում գտնվող ռուսական առաջատար զանգվածային լրատվամիջոցների մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը, մասնավորապես, մասնակցել են  ТАСС, РИА Новости, Интерфакс, Lenta.ru լրատվական գործակալությունների, Эхо Москвы, Комсомольская правда ռադիոկայանների, Коммерсант, Известия, Московский комсомолец, Независимая газета թերթերի և RT հեռուստաընկերության լրագրողները:
Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը կարևորել է նրանց այցը Հայաստան և հույս հայտնել, որ այն կնպաստի Ռուսաստանում առավել հանգամանալից և բազմակողմանի ներկայացնել   մեր երկրում տեղի ունեցող իրադարձություններն ու փոփոխությունները:
Վարչապետը պատասխանել է լրագրողներին հետաքրքրող մի շարք հարցերի, որոնք վերաբերվել են ոչ բռնի, թավշյա ժողովրդական հեղափոխությանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, արդարադատությանը, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացին, հայ-ռուսական հարաբերություններին, Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը և այլ թեմաների:

YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting today at the government headquarters with a group of visiting journalists from leading Russian news agencies and newspapers.
Reporters from TASS, RIA Novosti, Interfax, Lenta news agencies, as well as Echo of Moscow and Komsomolskaya Pravda radio stations took part in the meeting. Representatives from the Kommersant, Izvestiya, Moskovskiy Komsomolets and Nezavisimaya Gazeta newspapers were also present, as well as RT journalists.
The Armenian Prime Minister attached importance to the visit and expressed hope that it will continue to the more comprehensive and multilateral presentation of developments and changes in Armenia in the Russian press.
Then the reporters interviewed the PM on issues relating to the 2018 revolution, the ongoing anti-corruption campaign, justice, the NK conflict settlement negotiations, the Armenian-Russian relations, the Armenia-EU cooperation and other topics.