Դանակահարություն Աբովյան քաղաքում. կասկածյալը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ 34-ամյա տղամարդու դանակահարության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, 2019 թվականի մայիսի 14-ին` ժամը 18:45-ին,  «Ռ.Հարությունյանի անվան Աբովյան ԲԿ» ՓԲԸ-ից ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի և որովայնի ծակած-կտրած թափանցող վերքեր» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել Աբովյան քաղաքի՝ 1984 թվականին ծնված բնակիչը և հայտնել, որ իրեն դանակահարել են:
Դեպքի առթիվ 2019  թվականի մայիսի 14-ին ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: 34-ամյա տղամարդը ճանաչվել է տուժող:
Նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ՝ դեպքի վայրը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Կոտայքի մարզի բնակիչ՝ ծնված 1986 թվականին. վերջինս ձերբակալվել է:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական և դատահետաքաբանական փորձաքննություններ:

Нанесение ножевых ранений в городе Абовян: подозреваемый задержан
В Абовянском следственном отделе Котайкского областного следственного управления Следственного комитета Армении ведется следствие по выяснению обстоятельств ножевого ранения 34-летнего мужчины.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении, 14 мая 2019 года, в 18:45, из МЦ г. Абовяна им. Р. Арутюняна  в отдел полиции Котайка поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаными проникающими ранами левой половины грудной клетки и брюшной полости обратился житель города Абовян 1984 года рождения и сообщил, что ему нанесли ножевые ранения.
По данному факту 14 мая 2019 года в Абовянском следственном отделе Котайкского областного следственного управления СК РА было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112 Уголовного кодекса РА. 34-летний мужчина признан потерпевшим.
В результате следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий, проведенных в ходе предварительного следствия, был выяснен ряд обстоятельств: место происшествия, личность предполагаемого преступника, которым является житель Котайкской области 1986 года рождения. Последний был задержан.
С целью выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение по уголовному делу, назначены судебно-медицинская и судебно-следственная экспертизы.