Քոչարյանի գործով դատական նիստը կշարունակվի մայիսի 16-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի, որոշում կայացրեց նիստը շարունակել մայիսի 16-ին ժամը 11:00-ին:
Մայիսի 13-ին մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի, 2008-ին Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանի գործով դատաքննության փուլը. առաջին դռնբաց դատական նիստին պետք է քննվեր Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանքն ընտրելու հիմնավոր լինել-չլինելու հարցը: Նույնը օրը նրա պաշտպանները միջնորդություն ներկայացրին դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի ինքնաբացարկի վերաբերյալ: Մայիսի 14-ին դատարանը մերժեց պաշտպանների այդ միջնորդությունը: Մայիսի 15-ին ընթացող դատական նիստը ևս անցավ դռնբաց:

Заседание суда по делу Роберта Кочаряна продолжится 16 мая
Как  передает Арменпресс, Ереванский  суд общей юрисдикции под председательством судьи Давида  Григоряна принял решение  продолжить слушания  16 мая в 11:00 часов.
13 мая начался судебный процесс по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, экс-министра обороны Сейрана Оганяна, бывшего начальника Генштаба ВС Юрия Хачатурова, руководителя аппарата президента Армении, секретаря Совета безопасности Армена Геворкяна. На первом открытом судебном заседании должен был быть рассмотрен вопрос об обоснованности избрания меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна.
В тот же день его адвокаты представили ходатайство о самоотводе судьи Давида Григоряна. 14 мая суд отклонил  ходатайство защитников.
В  ходе  заседания  15 мая прокурор  опротестовал публикацию одного отрывка из показаний допрашиваемого лица и предложил провести закрытое  заседание. Судья  суда  общей  юрисдикции административных округов  Аван и Нор Норк  Давид Григорян отметил, что если прокуратура представляет ходатайство о проведении закрытого заседания, то и обоснования  такого ходатайства также должны  быть представлены  в  закрытом режиме.  Суд объявил перерыв, чтобы  обеспечить закрытое  обсуждение  ходатайства прокуратуры.