Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում կարճ հանդիպում է ունեցել Իլհամ Ալիևի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում կարճատև հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները Բրյուսելում մասնակցել են Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ռուսական  ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՀՀ վարչապետը:
«Ես և պարոն Ալիևն ընթրիքի ընթացքում կարճ զրույց ունեցանք: Դա ընդհանուր խոսակցություն էր Լեռնային Ղարաբաղում ընթացիկ իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով ապագայում նոր հանդիպման հնարավորության մասին հարցին՝ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ առայժմ հստակ պլաններ չկան:
«Ես վստահ եմ, որ բանակցային գործընթացը կշարունակվի, և հիմա շատ կարևոր է Լեռնային Ղարաբաղը վերադարձնել բանակցային սեղան: Անհնար է հասնել այս հակամարտության կարգավորմանն առանց Ղարաբաղի»,- ընդգծել է ՀՀ վարչապետը:

Armenian PM holds brief meeting with Azerbaijani President in Brussels
YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a brief meeting with Azerbaijani President Ilham Aliyev in Brussels, where both leaders are taking part in events devoted to the 10th anniversary of EU’s Eastern Partnership initiative, TASS reports.
“We briefly spoke with Mr Aliyev at dinner. It was a general discussion of the current situation around Nagorno Karabakh”, the Armenian PM told reporters.
Commenting on the possibility of another meeting in the future, PM Pashinyan said there are no concrete plans yet in this regard.
“I am confident that the negotiation process will continue, and it is very important now to return Nagorno Karabakh to the negotiation table. It’s impossible to achieve the settlement of this conflict without Karabakh”, Pashinyan added.