Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում կարճ հանդիպում է ունեցել Իլհամ Ալիևի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում կարճատև հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները Բրյուսելում մասնակցել են Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ռուսական  ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՀՀ վարչապետը:
«Ես և պարոն Ալիևն ընթրիքի ընթացքում կարճ զրույց ունեցանք: Դա ընդհանուր խոսակցություն էր Լեռնային Ղարաբաղում ընթացիկ իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով ապագայում նոր հանդիպման հնարավորության մասին հարցին՝ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ առայժմ հստակ պլաններ չկան:
«Ես վստահ եմ, որ բանակցային գործընթացը կշարունակվի, և հիմա շատ կարևոր է Լեռնային Ղարաբաղը վերադարձնել բանակցային սեղան: Անհնար է հասնել այս հակամարտության կարգավորմանն առանց Ղարաբաղի»,- ընդգծել է ՀՀ վարչապետը:

Никол Пашинян в Брюсселе провел короткую встречу с Ильхамом Алиевым
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в Брюсселе провел краткую встречу с Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Главы Армении и Азербайджана в Брюсселе приняли участие в официальном ужине, посвященном десятилетию Восточного партнерства. Как передает «Арменпресс» со ссылкой на ТАСС, об этом журналистам сообщил премьер-министр Армении.
“Я и господин Алиев во время ужина провели короткую беседу. Это был общий разговор о текущей ситуации в Нагорном Карабахе”, - сказал он.
Говоря о возможности новой встречи в будущем, Никол Пашинян подчеркнул, что пока нет конкретных планов.
“Я уверен, что переговорный процесс продолжится, и сейчас очень важно вернуть Нагорный Карабах за стол переговоров. Невозможно достичь урегулирования этого конфликта без Карабаха”,- подчеркнул премьер-министр Армении.