Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Վերադարձ Հայաստան» հիմնադրամի համահիմնադիրներին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Վերադարձ Հայաստան» հիմնադրամի համահիմնադիրներ, տնօրեն Վարդան Մարաշլյանին և հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Րաֆֆի Քասարջյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հյուրերը նախագահ Սարգսյանին են ներկայացրել հիմնադրամի գործունեությունը, իրականացվող ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները: Նրանք ընդգծել են, որ հիմնադրամի գործունեության կարևորագույն ուղղությունը հայրենադարձությունն է և Հայաստանի հետ Սփյուռքի մեր հայրենակիցների կապի սերտացումը:
Հանրապետության նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել հիմնադրամի գործունեությանը՝ նշելով, որ այն կարևոր գործ է իրականացում արտերկրում բնակվող մեր հայրենակիցներին Հայաստանում հաստատվելու և մայր հայրենիքի հետ կապելու տեսանկյունից:

Армен Саркисян принял соучредителей фонда “Возвращение в Армению”
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял соучредителей Фонда “Возвращение в Армению”, директора Вардана Марашляна и председателя Совета попечителей Раффи Касарджяна.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, гости представили президенту Саркисяну деятельность фонда, реализуемые программы и предстоящие задачи. Они подчеркнули, что важнейшим направлением деятельности фонда является репатриация и укрепление связей с Арменией соотечественников из диаспоры.
Президент республики выразил готовность содействовать деятельности фонда, отметив, что он осуществляет важное дело с точки зрения возвращения в Армению проживающих за рубежом наших соотечественников и связи с родиной.