Կիմ Չեն Ունը Պուտինից բաժակների հավաքանի Է նվեր ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԿԺԴՀ-ի առաջորդ Կիմ Չեն Ունը Ռոսաստանից իր հետ իսկական սուր, ինչպես նաեւ բաժակակալներով գավաթների հավաքանի կտանի: Այդ նվերները որպես հիշատակ նրան Է մատուցել ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նախագահը ԿԺԴՀ-ի Պետխորհրդի նախագահին նվիրել Է սուր եւ բաժակակալներով բաժակների հավաքանի»,- ՏԱՍՍ-ին պատմել Է Ռուսաստանի պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը նույնպես նվեր Է մատուցել Պուտինին:
Նա Ռուսաստանի պետության ղեկավարին Է հանձնել կորեական թուր: Ըստ որում Կիմ Չեն Ունը նշել Է, դիմելով Ռուսաստանի նախագահին, որ այդ թուրը «մարմնավորում Է մեր ժողովրդի ուժն ու ոգին, որը պաշտպանում Է Ձեզ»:

Ким Чен Ын получил в подарок от Путина набор стаканов с подстаканниками
Лидер КНДР Ким Чен Ын увезет с собой из России настоящую шашку, а также набор стаканов с подстаканниками. Такой подарок преподнес ему на память президент РФ Владимир Путин, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Президент подарил председателю Госсовета КНДР шашку и набор стаканов с подстаканниками", - рассказал ТАСС пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков.
Северокорейский лидер также преподнес Путину подарок. Он передал главе российского государства корейский меч. При этом Ким Чен Ын отметил, обращаясь к президенту России, что этот меч "олицетворяет силу, олицетворяет душу - мою и нашего народа, который поддерживает Вас".