Իվանիշվիլիի պլանը «Վրաստանն Է՝ առանց վրացիների», մեր խնդիրը՝ «Վրաստանը՝ վրացիներով». Սահակաշվիլի
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին հայտարարել Է, որ «մեր խնդիրն Է՝ ունենալ Վրաստան՝ վրացիներով»: Facebook-ում նա գրել Է, որ Ինտերնետով շփվել Է Իտալիայի Բարի քաղաքում ապրող վրացիների հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզի Online»-ին:
«Ես միացում կատարեցի եւ մեկ ժամ խոսում Է Իտալիայի Բարի քաղաքում ապրող մեր գեղեցկագույն տիկինների հետ: Գիշակերի (նկատի Է առնվում Բիձինա Իվանիշվիլին) պլանը «Վրաստանն Է՝ առանց վրացիների», մեր խնդիրը՝ «Վրաստանը՝ վրացիներով, նշանակում Է՝ առանց Իվանիշվիլիի»: Կառավարությունը երկրի թշնամին Է, որն ամբողջ ուժն օգտագործում Է համաքաղաքացիներին արտասահման արտաքսելու համար եւ դիմում Է օտարերկրյա կառավարություններին, որպեսզի նրանք ինչ-որ կերպ աշխատանքի տեղավորեն վրացիներին, որպեսզի նրանք չցանկանան նույնիսկ նայել Վրաստանի կողմը:
Հենց որ մենք ազատվենք Իվանիշվիլիից, վրացիներին կառաջարկենք վերադարձի արժանավայել պայմաններ: Հիշեք՝ երբ ես Էի նախագահ, վիճակագրության համաձայն, ավելի շատ վրացիներ վերադառնում Էին, քան մեկնում, իսկ Իվանիշվիլիի օրոք հայրենիքը լքել Է 1 միլիոն մարդ»,-գրել Է Միխեիլ Սահակաշվիլին սոցիալական ցանցում:

Саакашвили: План Иванишвили — «Грузия без грузин», наша задача — «Грузия с грузинами»
Наша задача — в Грузии с грузинами, — заявляет бывший президент Грузии Михеил Саакашвили. В «Фейсбуке» он пишет, что пообщался с грузинами, проживающими итальянском городе Бари по интернету.
«Я сделала включение, и час говорил с нашими красивейшими дамами в итальянском городе Бари. План стервятника (имеется в виду Бидзина Иванишвили - ред.) — «Грузия без грузин», наша задача — «Грузия с грузинами и значит, без Иванишвили». Правительство-враг страны, которое всю силу тратить на выдворение сограждан за границу и говорит с иностранными правительствами, чтобы они как-нибудь трудоустроили грузин, чтобы они не захотели даже смотреть в сторону Грузии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
Как только мы избавимся от Иванишвили, сразу предложим грузинам достойные условия возвращения. Вспомните — когда я был президентом по статистике возвращалось больше грузин, чем уезжало, а во время Иванишвили родной край покинули миллион человек», — пишет Михеил Саакашвили в социальной сети.