Ազգային ժողովում շարունակվում է հերթական քառօրյա նիստը. ՈՒՂԻՂ
Ազգային ժողովը քննարկում է «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի և կից ներկայացված նախագծերի փաթեթի քննարկումը: Պատգամավորները իրենց հարցերն ուղղեցին հիմնական զեկուցող, ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանին:
Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը պատասխանեց նաև Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ՀՀ կառավարությանն ուղղված հարցապնդմանը:
Ապրիլի 16-ին մեկնարկած նիստերի օրակարգում ընդգրկված են նաև Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի նշանակումը և մի շարք այլ օրենքի նախագծեր:

В Национальном собрании продолжается очередное четырехдневное заседание
Национальное собрание обсуждает проект закона О внесении изменений и дополнений в Закон РА “О структуре и деятельности правительства”  и представленный в приложении пакет проектов. Депутаты задают свои вопросы основному докладчику, министру юстиции РА Артаку Зейналяну.
Министр финансов Республики Армения Атом Джанджугазян ответил на вопрос правительству РА от фракции “Просвещенная Армения” Национального собрания Республики Армения.
В повестку дня заседаний 16 апреля включены также: назначение председателя Комиссии по регулированию общественных услуг Армении и ряд других законопроектов.