Ոստիկանները Գերմանիայի իրավապահների կողմից հետախուզվող անձին հայտնաբերել են օդանավակայանում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության ծառայողները օդանավակայանում հայտնաբերել և բերման են ենթարկել Գերմանիայի իրավապահների կողմից հետախուզվող անձի։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«Ապրիլի 13-ին, ժամը 07.00-ին, ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ՔՀԲ ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ Երևան-Կիև չվերթի հաշվառումից հետո գծային բաժին բերման է ենթարկվել 28-ամյա Նվարդ Հ.-ն, որը գողության մեղադրանքով մարտի 22-ից հետախուզվում էր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից։
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին հայտնվել է ՀՀ Ինտերպոլի ԱԿԲ-ին և Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В ереванском аэропорту «Звартноц» задержана женщина, разыскиваемая правоохранительными органами Германии
В ереванском аэропорту «Звартноц» задержана женщина, разыскиваемая
правоохранительными органами Германии
В результате оперативно-розыскных мер, проведенных сотрудниками уголовного розыска Линейного отдела Полиции РА в аэропорту «Звартноц», 13 апреля в 07.00 после регистрации на рейс Ереван-Киев в ереванском аэропорту «Звартноц» была задержана 28-летняя Нвард О., которая с 22 марта разыскивалась правоохранительными органами Федеративной Республики Германии.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, о поимке Нвард О. поставлены в известность НЦБ Интерпола в Армении и прокурор административного округа Малатия-Себастия.