Այս տարվա առաջին եռամսյակում կառավարությունը հաստատել 146 միլիոն դոլարի 13 ծրագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում կառավարության որոշումների արդյունքում հաստատվել է 13 ծրագիր, ինչի արդյունքում ակնկալվող ներդրումների ծավալը կազմում է 146 միլիոն ԱՄՆ դոլար, իսկ ակնկալվելիք բացվող աշխատատեղերի թիվը՝ 912:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստում այդ մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ խոսքը միայն արտոնյալ ռեժիմով ներդրումների մասին է:
Վարչապետը նշեց, որ 2018 թվականի առաջին եռամսյակում հաստատվել է վեց ծրագիր, որի արդյունքում ակնկալվում էր գեներացնել շուրջ հինգ միլիոն դոլարի ներդրում և 140 աշխատատեղ:
«Այսպիսով՝ 2019 թվականի առաջին եռամսյակում, 2018 թվականի առաջին եռամսյակի համեմատ, նշված ցուցանիշները ներդրումների մասով աճել են 27 անգամ, իսկ աշխատատեղերի մասով 6,5 անգամ», - ասաց նա։

Armenian government approved 13 programs worth 146 mln USD in first quarter of 2019
YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. In the first quarter of 2019, 13 programs have been approved by the Armenian government’s decisions as a result of which the volume of expected investments comprises 146 million USD, the number of jobs to open – 912, Prime Minister Nikol Pashinyan said during today’s Cabinet meeting, reports Armenpress.
He added that the talk is only about the investments with privileged regime.
The PM stated that 6 programs have been approved in the first quarter of 2018 based on which it was expected to generate nearly 5 million USD investment and create 140 jobs.
“Thus, in the first quarter of 2019, compared to the same period of 2018, the aforementioned figures for investments have increased 27 times, and for jobs – 6.5 times”, the PM said.