Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի պաշտոնում հանձնաժողովն ընտրել է Արա Շիրինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի թափուր տեղի համալրման համար մարտի 11-ին հայտարարված մրցույթի արդյունքները հայտնի են:
«Արմենպրես»-ին խորհրդից տեղեկացրին, որ Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի կողմից ձևավորված մրցութային հանձնաժողովն ընտրել է Արա Շիրինյանին: «Հանձնաժողովն իր ընտրությունը կատարել է, վարչապետը պետք է հաստատի եռօրյա ժամկետում»,- տեղեկացրին հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդից:
Մրցույթին մասնակցության հայտ էին ներկայացրել 23 թեկնածուներ՝ Լևոն Դավթյանը, Համլետ Ղուշչյանը, Հովհաննես Թովմասյանը, Արթուր Բախտամյանը, Սամվել Գաբրիելյանը, Մեսրոպ Մովսեսյանը, Արա Շիրինյանը, Վարդգես Ավետիսյանը, Վահրամ Քոչարյանը, Արամ Սուքիասյանը, Արմեն Մկրտչյանը, Տիգրան Ռշտունին, Արայիկ Մանուկյանը, Տիգրան Հակոբյանը, Իրինա Բարսեղյանը, Մովսես Գասպարյանը, Հարություն Բերբերյանը, Լավրենտի Միրզոյանը, Նունե Էլմասյանը, Թամարա Գևորգյանը, Գագիկ Բունիաթյանը, Կարինե Հակոբյանը և Վլադիմիր Հայրապետյանը:

На должность председателя Совета общественной телерадиокомпании комиссия избрала Ара Шириняна
Известны результаты конкурса на замещение вакантного места председателя Совета общественной телерадиокомпании Армении.
Как сообщили «Арменпресс» в Совете, сформированная комиссией по телевидению и радио конкурсная комиссия избрала Ара Шириняна.  “Комиссия сделала свой выбор, премьер-министр должен утвердить в трехдневный срок”, - сообщили в Совете общественной телерадиокомпании.
Заявки на участие в конкурсе представили 23 кандидата: Левон Давтян, Гамлет Гушчян, Ованес Товмасян, Артур Бахтамян, Самвел Габриелян, Месроп Мовсесян, Ара Ширинян, Вардгес Аветисян, Ваграм Кочарян, Арам Сукиасян, Армен Мкртчян, Тигран Рштуни, Араик Манукян, Тигран Акопян, Ирина Барсегян, Мовсес Гаспарян, Арутюн Берберян, Лаврентий Мирзоян, Нуне Элмасян, Тамара Геворгян, Гагик Буниатян, Карине Акопян и Владимир Айрапетян.