Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Առաջնորդության դպրոցի ունկնդիրների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Առաջնորդության դպրոցի ունկնդիրների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահն անմիջական զրույց է ունեցել երիտասարդների հետ, երկխոսության ձևաչափում պատասխանել երկրի զարգացման տեսլականին, տնտեսության հեռանկարային ոլորտներին վերաբերող նրանց հարցերին, ինչպես նաև լսել երիտասարդների կարծիքներն ու տեսակետները:
Ընդգծելով երիտասարդների՝ որպես վաղվա առաջնորդների դերը՝ նախագահը կարևորել է նրանց մասնակցությունն ու ներգրավվածությունը երկրի կյանքի տարբեր բնագավառներում:
Նախագահը նշել է, որ երկրի առաջընթացն ապահովող բոլոր ոլորտներում պետք է ձգտել լինել լավագույնը, իսկ դրան հասնելու հիմնավոր ճանապարհը կրթությունն է:

President Sarkissian meets with students of Leadership School
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a luncheon with the students of the Leadership School, the President’s Office told Armenpress.
The President talked to the School students, answered to their questions relating to Armenia’s development vision, the prospective spheres of the economy, as well as listened to their views and opinions.
Armen Sarkissian highlighted their role as tomorrow’s leaders and attached importance to their participation and engagement in different spheres of the country’s life.
The Armenian President noted that it is necessary to seek to be the best at all spheres which ensure country’s progress, and education is the main path to reaching this goal.