ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումները մեկ օրում բացահայտել են հանցագործության 56 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 26-ից 27-ը ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 56 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 10, սպանության սպառնալիքի 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու 7, խարդախության 6, թմրամիջոցի հայտնաբերման 4, ծեծի 3, ավազակային հարձակման, յուրացման կամ վատնման, շորթման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և փաստաթղթի կեղծիքի 2-ական, անձի առևանգման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, կաշառակերության, թմրամիջոցի մաքսանենգության, օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաքներ կազմակերպելու կամ անցկացնելու, թմրանյութի իրացման, ինքնիրավչության ու պետական սահմանն ապօրինի հատելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 6, բնակարանային գողության ու խարդախության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար, ինչի հետևանքով 7 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 26 и 27 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 10 случаев кражи личного имущества, 8 угрозы убийства, 7 случаев причинения телесных повреждений, 6 случаев мошенничества, 4 случая обнаружения наркотиков, 3 случая побоев, по 2 случая разбойного нападения, присвоения или растраты, вымогательства, злоупотребления должностными полномочиями и подделки документов, по 1 случаю похищения человека, умышленного уничтожения имущества, взяточничества, контрабанды наркотиков, нарушение установленного порядка организации и проведения собраний, сбыта наркотиков, самоуправства и незаконного пересечения Государственной границы.
За данный период обнаружен 1 человек, находящийся в розыске, eщe 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 6 случаев кражи личного имуществ, по 1 случаю квартирной кражи и мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 7 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.