Երկու գոլերն էլ պարզ սխալների արդյունք էին. Գյուլբուդաղյանց
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը Ֆինլանդիայից կրած պարտությունը կապում է պահերը չիրացնելու հետ:
«Երկու գոլերն էլ պարզ սխալների արդյունք էին, մենք էլ ունեցանք պահեր, որոնք չօգտագործեցինք: Հավաքականի խաղի որակը կապված էր հենակետային ֆուտբոլիստների խաղային որակներից: Հենրիխ Մխիթարյանը հարկադրված էր խաղալ հենակետայինի գոտում, քանի որ Կառլեն Մկրտչյանը իրեն վատ էր զգում և ստիպված էինք փոխարինել նրան»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասած մասնագետը:
Խոսելով Արթուր Սարկիսովին հավաքական չհրավիրելու մասին՝ Գյուլբուդաղյանցը փաստեց, հարձակվողը խաղում է եզրերում և իրենք նրա փոխարեն Էդգար Բաբայանին են հրավիրել թիմ: «Ինչ կապված է Սարգիս Ադամյանին, ապա ինքը վատառողջ է նախորդ խաղին և բարդ է վերականգնվում»,-ասել է մասնագետը:
Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնության ընտրական փուլի J խմբի երկրորդ խաղում Հայաստանի հավաքականը Երևանում ընդունելով Ֆինլանդիային պարտվեց 0:2 հաշվով:

Оба гола были результатом простых ошибок: Гюлбудагянц
Главный тренер сборной Армении по футболу Армен Гюлбудагянц связывает поражение от Финляндии с неиспользованием моментов.
«Оба гола были результатом простых ошибок, у нас же были моменты, которые мы не использовали. Качество игры сборной было связано с игровыми качествами опорных футболистов. Из-за плохого самочувствия Карлена Мкртчяна, Генрих Мхитарян был вынужден играть в зоне опорного пункта, и был вынужден заменить его», - как передает «Арменпресс», главный тренер об этом сказал на встрече с журналистами. Говоря о том, что Артур Саркисов не приглашен в сборную, Гюлбудагянц отметил, что форвард играет на флангах, и они вместо него в команду пригласили Эдгара Бабаяна: «Что же касается Саркиса Адамяна, то он был болен во время предыдущей игре и восстанавливается с трудом».
Во втором матче группы J отборочного этапа чемпионата Европы 2020 года сборная Армении на выезде уступила Финляндии со счетом 0:2