Փաշինյան-Ալիև հանդիպման վերաբերյալ կլինի համաձայնեցված հայտարարություն. ՀՀ վարչապետի խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպման վերաբերյալ կլինի համաձայնեցված հայտարարություն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը:
Տարբեր լրատվամիջոցներ հանդիպումների վայրի և ժամկետների վերաբերյալ բազմաթիվ տարբերակներ են նշում, սակայն պաշտոնական հայտարարություն կողմերից և միջնորդներից դեռևս չի եղել:
Տարածաշրջան կատարած վերջին այցելությունից հետո՝ մարտի 1-ին իրենց տարածած հայտարարության մեջ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (Իգոր Պոպովը՝ Ռուսաստան, Ստեֆան Վիսկոնտին՝ Ֆրանսիա և Էնդրյու Շոֆերը՝ ԱՄՆ ) ողջունել էին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի պատրաստակամությունը՝ առաջիկայում հանդիպելու համանախագահների հովանու ներքո:
Սա կլինի երկու երկրների ղեկավարների առաջին պաշտոնական հանդիպումը: Իսկ մինչ այդ կայացել է երեք ոչ պաշտոնական հանդիպում՝  Դուշանբեում, Սանկտ Պետերբուրգում  և Դավոսում:

There will be an agreed upon announcement on Pashinyan-Aliyev meeting – Armenian PM’s spox
YEREVAN, MARCH 25, ARMENPRESS. There will be an agreed upon announcement for the meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, the PM’s spokesman Vladimir Karapetyan told Armenpress.
Various media reports mention numerous versions for the dates and place of the meetings, but no official announcement has been made yet by the sides and the mediators.
In their March 1 statement the OSCE Minsk Group Co-Chairs welcomed the readiness of the Armenian PM and the Azerbaijani President to meet soon under the auspices of the Co-Chairs.
This will be the first official meeting of Pashinyan and Aliyev. They already held three informal meetings in Dushanbe, St. Petersburg and Davos.