ՀՀ ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները պարզել են Լոռու մարզում հրազենի կիրառմամբ միջադեպի հանգամանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները պարզել են Շենավանից Շիրակամուտ  գյուղ տանող ճանապարհի հարևանությամբ՝ դաշտում, հրազենի կիրառմամբ տեղի ունեցած միջադեպի հանգամանքները և մասնակիցների ինքնությունը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Հաղորդագրության մեջ նշված է. «Մարտի 23-ին՝ ժամը 18.50-ին, Սպիտակի հիվանդանոցից ոստիկանության Սպիտակի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության են տեղափոխվել 22, 31 և 53-ամյա անձինք, որոնք ապրում են Լոռու մարզի Շենավան գյուղում:  ՀՀ ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները պարզել են, որ դեպքը տեղի է ունեցել Շենավանից Շիրակամուտ  գյուղ տանող ճանապարհի հարևանությամբ՝ դաշտում: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափի պարկուճներ: Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են կատարվածի հանգամանքներ, ինչպես և միջադեպի մյուս մասնակիցների ինքնությունը, որոնց հայտնաբերելու ուղղությամբ համապատասխան միջոցառումներ են ձեռնարկվում»:

Сотрудники полиции и СК   РА  выяснили обстоятельства инцидента с применением оружия  в  Лорийской  области
Сотрудники полиции и СК   РА  выяснили обстоятельства инцидента с применением
оружия  в  Лорийской  области
Сотрудники полиции и Следственного комитета РА  выяснили обстоятельства личности участников инцидента с применением оружия  в поле – близ дороги в село Ширакамут  Лорийской  области.
В сообщении говорится: «В 18.50 часов  23 марта, в Спитакское  отделение  полиции  из спитакской больницы поступило сообщение о том, что к  ним  с  огнестрельными ранениями доставлены  лица 22, 31 и  53 лет,  проживающие  в селе Шенаван.
Сотрудники полиции и Следственного комитета РА  выяснили, что инцидент произошел в поле – близ дороги в село Ширакамут  Лорийской  области. На  месте  происшествия  обнаружены разнокалиберные  гильзы. В  результате  оперативно-розыскных и следственных действий  выяснились обстоятельства происшедшего, а также личности участников, для   поимки которых предпринимаются  соответствующие   действия».