Թբիլիսիում բելառուսական արտադրանքի ցուցահանդես Է բացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի «Էքսպո Ջորջիա» ցուցահանդեսային համալիրում մարտի 21-ին անցկացվում Է «Արտադրված Է Բելառուսում» (made in Belarus) բելառուսական արտադրանքի ցուցահանդեսը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին: Ինչպես հայտնել Է Վրաստանի Հանրային հեռուստատեսությունը, ցուցահանդեսը, որը կազմակերպել են Վրաստանի եւ Բելառուսի Առեւտրաարդյունաբերական պալատները, բացել են Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն եւ Բելառուսի փոխվարչապետ Միխայիլ Ռուսիյը: Միջոցառման շրջանակներում իրենց արտադրանքն ու ծառայություններն են ներկայացրել 70-ից ավելի բելառուսական ընկերություններ, որոնց մի մասն արդեն ներկա Է վրացական շուկայում:
Ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների գործունեության ոլորտներն են՝ նավթաքիմիական արդյունաբերությունը, դեղագործական արտադրանքը եւ բժշկական ծառայությունները, շինարարական նյութերը եւ ենթակառուցվածքը, գյուղատնտեսությունը եւ սննդամթերքը, ինչպես նաեւ սպասարկման ոլորտն ու կրթությունը: «Բելառուսից Վրաստան 15 ընկերությունների այցն ընդգծում Է, որ մեր տնտեսական կապերը շատ մեծ ներուժ ունեն»,-ցուցահանդեսի բացմանը հայտարարել Է Մամուկա Բախտաձեն:

В Тбилиси открылась выставка белорусской продукции
В Тбилиси в выставочном комплексе «Экспо Джорджия» сегодня проходит выставка белорусской продукции «Изготовлено в Беларуси» (made in Belarus).
Выставка, которую организовали Торгово-промышленные палаты Грузии и Беларуси, открыли премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе и вице-премьер Беларуси Михаил Русый. Об этом сообщает Общественное телевидение Грузии.
В рамках мероприятия свою продукцию и услуги представили более 70 белорусских компаний, часть которых уже присутствует на грузинском рынке,сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
Сферы деятельность компаний, представленных на выставке: нефтехимическая промышленность, фармацевтическая продукция и медицинские услуги, строительные материалы и инфраструктура, сельское хозяйство и продукты питания, а также сфера обслуживания и образование.
Визит 15 компаний из Беларуси в Грузию подчеркивает, что у наших экономических связей есть очень большой потенциал, — заявил на открытии выставки Мамука Бахтадзе.