Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում ակտիվորեն մասնակցել համապետական մաքրության օրվան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում ակտիվորեն մասնակցել համապետական մաքրության օրվան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ,  ՀՀ վարչապետն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Կոչ եմ անում ակտիվորեն մասնակցել համապետական մաքրության օրվան: Մենք ընտանիքով նույնպես մասնակցելու ենք այս կարեւոր միջոցառմանը»,-նշել է նա:
ՀՀ վարչապետը նաև հրապարակել է մարտի 23-ին կայանալիք համապետական շաբաթօրյակի մասին իրազեկող հոլովակ:
2019թ. մարտի 23-ին հանրապետության ողջ տարածքում, 10 մարզերում, շուրջ 500 համայնքներում և մայրաքաղաք Երևանում կանցկացվի այս տարվա առաջին շաբաթօրյակը:

Никол Пашинян призывает к активному участию в день общегосударственной чистоты
Премьер-министр Армении Никол Пашинян призвал принять активное участие в день общегосударственной чистоты. «Арменпресс» сообщает, что об этом он написал на своей странице в Facebook.
“Призываю принять активное участие в день общегосударственной чистоты. Мы с семьей тоже будем участвовать в этом важном мероприятии”, - отметил он.
Премьер-министр РА также опубликовал видеоролик, информирующий о предстоящем 23 марта общегосударственном субботнике.
23 Марта 2019 г. на всей территории республики, в 10 областях, в 500 общинах и в столице Ереване состоится первый субботник этого года.