ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 44 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 18-ից 19-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 44 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 11, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 5, խարդախության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու, ծեծի և թմրամիջոցի հայտնաբերման 3-ական, խուլիգանության ու սպանության սպառնալիքի 2-ական, բնակարանային գողության, շորթման, զենք-զինամթերքի առգրավման, փաստաթղթի կեղծիքի, պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայողի կողմից ապօրինի վարձատրություն ստանալու, անձնական գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ հրապարակելու, բնակարանի անձեռնամխելիությունը խախտելու, մարդու թրաֆիքինգի կամ շահագործման, կենդանիների ապօրինի ոչնչացման, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու և ռադիոակտիվ նյութերի ապօրինի շրջանառության 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 6 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2, ավազակային հարձակման և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 23 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 44 случая преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 18 и 19 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 44 случая преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 11 случаев кражи личного имущества, 5 случаев злоупотребления должностными полномочиями, 4 случая мошенничества, по 3 случая причинения телесных повреждений, побоев и обнаружения наркотиков, по 2 случая хулиганства и угрозы убийством, незаконной оплаты общественному служащему, не являющемуся должностным лицом, разглашения сведений о частной жизни лица, составляющих личную тайну, нарушения неприкосновенности жилища, незаконного уничтожения животных, совершения насильственных действий сексуального характера и незаконного оборота радиоактивных веществ.
За данный период обнаружен 1 человек, находящийся в розыске, eщe 4 с явкой с повинной обратились в Полицию, зарегистрировано 6 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества и по 1 случаю разбойного нападения и причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 23 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.