Իրանական նավահանգստում քիմիական նյութերով բեռնված նավ Է շրջվել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բեռնատար նավ Է շրջվել Իրանի Բենդեր-Աբաս քաղաքի նավահանգստում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 19-ին հայտնել Է Mehr գործակալությունը: Նավի կարող Էր շրջվել «նավի անձնակազմի եւ բեռնմամբ ու բեռնաթափմամբ զբաղվող կապալառուի միջեւ անբավարար կոորդինացման պատճառով»,-նշում Է գործակալությունը:
Հաղորդվում Է, որ նավի վրա բեռնվել Էր 153 կոնտեյներ, բեռների թվում կար կալիումի քլորիդ, կալցիումի կարբոնատ, պղնձի խտանյութ, տեխնիկական յուղեր, ինչպես նաեւ երկու բեռնարկղ գետնանուշ:
90-մետրանոց նավում, որը նավարկում Է Կոմորյան կղզիների դրոշի ներքո, գտնվում Էր անձնակազմի 14 անդամ: Նրանք բոլորն Էլ օտարերկրացիներ են, հիմնականում՝ Հնդկաստանի քաղաքացիներ, նշում են իրանական ԶԼՄ-ները: Տարբեր տվյալներով՝ վնասվածքներ են ստացել անձնակազմի 1-ից մինչեւ երեք անդամներ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В иранском порту перевернулось судно с химическими веществами на борту
Грузовое судно опрокинулось в порту иранского города Бендар-Аббас. Как передает Арменпресс, об этом сообщает во вторник агентство Мехр.
Опрокидывание корабля могло "стать результатом недостаточной координации между командой корабля и подрядчиком, занимающимся погрузкой и разгрузкой", отмечает агентство.
Сообщается, что на судно было погружено 153 контейнера. Среди грузов был хлористый калий, карбонат кальция, концентрат меди, технические масла, а также два контейнера с фисташками.
На борту 90-метрового судна под флагом Коморских островов находилось 14 членов экипажа. Все они - иностранцы, в основном граждане Индии, отмечают иранские СМИ. По разным данным, травмы получили от одного до трех членов экипажа.