Նիգերիայում դպրոցի շենքի փլվելուց զոհվածների թիվը հասել Է 20-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիգերիայում դպրոցի շենքի փլվելու հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 20-ի, տուժել Է առնվազն 43 մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է PM News տեղական թերթը՝ վկայակոչելով Լագոսի նահանգի առողջապահության հարցերով լիազոր ներկայացուցիչ Ջիդե Իդրիսին: Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 18 զոհվածների մասին:
Լիազոր ներկայացուցչի խոսքով՝ փլատակներից փրկվել Է 43 մարդ: Նրան բուժօգնություն Է ցուցաբերվում: Եռահարկ շենքը, որտեղ գտնվում Էր դպրոցը, փլվել Է մարտի 13-ին, ավելի քան հարյուր մարդ հայտնվել Է փլատակներում: Ինչպես նշում են տեղական ԶԼՄ-ները, Լագոս քաղաքի իշխանությունները որոշել Էին շենքը քանդել 2018 թվականին, սակայն մարդիկ հրաժարվել Էին լքել այն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число погибших при обрушении здания школы в Нигерии выросло до 20 человек
Число погибших при обрушении здания школы в Нигерии увеличилось до 20 человек, по меньшей мере 43 человека пострадали. Как передает Арменпресс, об этом сообщает местная газета PM News со ссылкой на уполномоченного по вопросам здравоохранения штата Лагос Джиде Идриса (Jide Idris).
Ранее сообщалось о 18 погибших.
По словам уполномоченного, из-под завалов были спасены 43 человека. Им оказывают медицинскую помощь.
Трехэтажное здание, где находилась школа, обрушилось в среду, более 100 человек оказались под завалами. Как отмечают местные СМИ, власти города Лагос определили здание под снос в 2018 году, однако люди отказались покидать его.