ՀԱՊԿ-ի երկրների զինվորականները կանցկացնեն մի քանի խոշոր համատեղ զորավարժություններ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՊԿ-ի երկրների զինվորականներն ընթացիկ տարում կանցկացնեն մի քանի խոշոր համատեղ զորավարժություններ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ-ի Անվանգության խորհրդի փոխքարտուղար Միխայիլ Պոպովը «Կրասնայա զվեզդա» թերթում հրապարակված հարցազրույցում:
Նա նշել Է, որ խոսքը վերաբերում Է ՀԱՊԿ-ի Հավաքական ուժերի պատրաստության կատարելագործմանը եւ ըստ նշանակության դրանց օգտագործմանը, ինչպես նաեւ կառավարման համակարգերի եւ դրանց համակողմանի ապահովման զարգացմանը:
«Համատեղ պատրաստման պլանին համապատասխան 2019 թվականին պլանավորվում Է անցկացնել տարբեր ուղղվածության ավելի քան 40 միջոցառում, որոնցից հիմնականներն են «Փոխգործակցություն-2019», «Անխախտ եղբայրություն-2019» համատեղ զորավարժությունները, «Որոնում-2019», «Էշելոն-2019» հատուկ զինավարժանքները, ինչպես նաեւ «Որոտ-2019» մարտավարական-հատուկ վարժանքը»,- ասել Է Պոպովը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Военные стран ОДКБ в 2019 году проведут несколько крупных совместных учений
Военные стран ОДКБ в текущем году проведут несколько крупных совместных учений, сообщил заместитель секретаря Совета безопасности РФ Михаил Попов в интервью газете "Красная звезда".
По его словам, речь идет о совершенствовании подготовки Коллективных сил ОДКБ и их использовании по предназначению, а также развитии систем управления и их всестороннего обеспечения,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"В соответствии с планом совместной подготовки в 2019 году запланировано проведение более 40 мероприятий различной направленности, основными из которых являются совместные учения "Взаимодействие-2019", "Нерушимое братство-2019", "Боевое братство-2019", специальные учения "Поиск-2019", "Эшелон-2019", а также тактико-специальное учение "Гром-2019", - сказал Попов.