Մեկնարկեց մարմնամարզության ՀՀ առաջնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցում մեկնարկեց մարմնամարզության Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` առաջնությանն ընդհանուր թվով մասնակցում է 50 մարզիկ Երևանի մարզադպրոցներից, Գյումրիից և Էջմիածնից: Աղջիկների պայքարում Հայաստանի չեմպիոնի կոչման համար կմցրի  16, իսկ տղաների` 34 մարզիկ:
Առաջնությունը մեկնարկել է մարտի 12-ին և կեզրափակվի մարտի 15-ին: Առաջնության ավարտին կձևավորվի ընտրանին, որը կնախապատրաստվի տարվա միջազգային մրցաշարերին:

Стартовал чемпионат Армении по спортивной гимнастике
В спортшколе имени трехкратного чемпиона Олимпийских игр Альберта Азаряна стартовал чемпионат Армении по спортивной гимнастике среди взрослых.
По сообщению Арменпресс в первенстве принимают участие 50 спортсменов из ереванских спортшкол, Гюмри и Эчмиадзина. В борьбе среди девушек за звание чемпиона Армении поборется 16 спортсменок, а среди юнош - 34 спортсмена.
Чемпионат стартовал 12 марта и завершится 15 марта. По завершении чемпионата будет сформирована сборная, которая и будет готовиться к международным турнирам года.