Վլադիմիր Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Դմիտրի Պեսկովի, ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացնում է, որ այցի շրջանակներում Վլադիմիր Կարապետյանը մարտի 11-ին հանդիպել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են տարբեր հարցեր երկու կողմերի մամուլի ծառայությունների միջև համագործակցության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի և ՌԴ նախագահի ու կառավարության լրատվական ծառայությունների գործակցությանը, հայ-ռուսական հարաբերությունների շրջանակում տեղի ունեցող միջոցառումների լուսաբանմանը վերաբերող հարցերի:
Վլադիմիր Կարապետյանը և Դմիտրի Պեսկովը պայմանավորվել են պարբերաբար անցկացնել խորհրդատվական բնույթի հանդիպումներ, որոնք կնպաստեն լրատվության ոլորտում փորձի փոխանակմանն ու կապերի ամրապնդմանը: Նույն օրը Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել նաև ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ռուսաստանյան փորձագիտական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:

Spokespersons of Pashinyan, Putin meet in Moscow
YEREVAN, MARCH 12, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s spokesperson Vladimir Karapetyan is in Moscow on a working visit, the Armenian Embassy in Russia said on Facebook.
On March 11, Karapetyan has met with Russian President Vladimir Putin’s spokesperson Dmitry Peskov, according to the embassy. Armenia’s Ambassador to Russia Vardan Toghanyan also took part in the meeting.
During the meeting various issues regarding cooperation between the press services of the two sides were discussed. Particularly, the sides addressed the partnership between the press services of the Armenian PM’s office, the Kremlin and the Russian government, and the coverage of events taking place within the framework of the Armenian-Russian relations.
Karapetyan and Peskov agreed to hold regular consultative meetings that will contribute to exchange of experience and strengthening of ties in the news sectors. On the same day, Karapetyan also met with editors of leading Russian news media and representatives of Russian expert circles.