Վլադիմիր Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Դմիտրի Պեսկովի, ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացնում է, որ այցի շրջանակներում Վլադիմիր Կարապետյանը մարտի 11-ին հանդիպել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են տարբեր հարցեր երկու կողմերի մամուլի ծառայությունների միջև համագործակցության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի և ՌԴ նախագահի ու կառավարության լրատվական ծառայությունների գործակցությանը, հայ-ռուսական հարաբերությունների շրջանակում տեղի ունեցող միջոցառումների լուսաբանմանը վերաբերող հարցերի:
Վլադիմիր Կարապետյանը և Դմիտրի Պեսկովը պայմանավորվել են պարբերաբար անցկացնել խորհրդատվական բնույթի հանդիպումներ, որոնք կնպաստեն լրատվության ոլորտում փորձի փոխանակմանն ու կապերի ամրապնդմանը: Նույն օրը Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել նաև ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ռուսաստանյան փորձագիտական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:

Владимир Карапетян в Москве встретился с Дмитрием Песковым и ведущими российскими СМИ
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян находится с рабочим визитом в Москве. Как передает «Арменпресс», посольство Армении в РФ сообщило на своей странице в Facebook, что в рамках визита Владимир Карапетян 11 марта встретился с пресс-секретарем президента РФ Дмитрием Песковым. Во встрече принимал участие также посол РА в РФ Вардан Тоганян.
В ходе беседы были обсуждены различные вопросы, касающиеся сотрудничества между пресс-службами двух сторон. В частности, собеседники коснулись сотрудничества Аппарата премьер-министра РА и информационных служб президента РФ и Правительства РФ, освещения мероприятий в рамках армяно-российских отношений.
Владимир Карапетян и Дмитрий Песков договорились регулярно проводить встречи консультативного характера, которые будут способствовать обмену опытом и укреплению связей в сфере информации. В тот же день Владимир Карапетян встретился и с редакторами ведущих российских СМИ и представителями российских экспертных кругов.