Մարտի 12-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ մարտի 12-ին, ՀՀ և Արցախի ղեկավարների մասնակցությամբ նախատեսվում է անցկացնել անվտանգության խորհրդի նիստ:
Ազգային ժողովում կկայանա ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը:
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը մանրամասներ կներկայացնի Ստամբուլում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ աշխատաժողովի վերաբերյալ:
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանում  կկայանա «ՆԱՏՕ-ի գործընկերությունները. Ֆրանսիայի տեսակետը» խորագրով կոնֆերանս: Զեկույցով հանդես կգա ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայը:
Երևանում հայ-բուլղարական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակում կանցկացվի Հայաստան-Բուլղարիա գործարար համաժողովը: Համաժողովին ողջույնի խոսքով հանդես կգա ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների վերջին հայտարարությունը, Ադրբեջանում անցկացվող զորավարժությունները քաղաքագիտական դաշտի ուշադրության կենտրոնում են: Հրավիրված ասուլիսներում քաղաքագետները, փորձագետները կներկայացնեն իրենց դիտարկումները:
Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտը և Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միությունը կստորագրեն համագործակցության հուշագիր:
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում   կկայանա  Հայ կոմպոզիտորական արվեստի 10-րդ հոբելյանական փառատոնի փակման գալա-համերգը։  Համերգը կղեկավարի դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։

Предстоящие на 12 марта события
Сегодня, 12 марта, состоится заседание Совета безопасности при участии руководителей Армении и Арцаха.
В НС состоится первое заседание рабочей группы при Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции.
Член делегации НС РА в Парламентской ассамблее Черноморского экономического сотрудничества (ПАЧЭС) Ануш Беглоян на встрече с журналистами представит подробности состоявшегося в Стамбуле семинара ПАЧЭС.
Во Французском университете Армении пройдет конференция на тему ''Партнерство НАТО. Точка зрения Франции''. С докладом выступит специальный представитель Генерального секретаря НАТО по вопросам Кавказа и Центральной Азии Джеймс Аппатура.
В рамках заседания армяно-болгарской межправительственной комиссии в Ереване пройдет бизнес-форум Армения-Болгария.
С приветственной речью на форуме выступит министр экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян.
Последнее заявление сопредседателей МГ ОБСЕ: проводимые в Азербайджане военные учения находятся в центре внимания политологического поля. На созываемых пресс-конференциях политологи и эксперты представят свои наблюдения.
Ереванский государственный институт театра и кино и Союз кинематографистов Армении подпишут меморандум о сотрудничестве.
В концертном зале Арама Хачатуряна состоится гала-концерт закрытия 10-го юбилейного фестиваля армянского композиторского искусства.
Об этом и других темах можете подробнее прочитать на сайте armenpress.Следите за нами также в Twitter и Facebook