Հայտնի է Վրաստանի նախագահի Հայաստան այցի օրակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով մարտի 13-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են Վրաստանի արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանին, Վրաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Գեորգի Վոլսկին, մի խումբ պատգամավորներ, Վրաստանի փոխարտգործնախարար Լաշա Դարսալիան, պաշտոնատար այլ անձինք:
Նույն օրը Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի կունենա Վրաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, որին կհաջորդի նախագահներ Արմեն Սարգսյանի և Սալոմե Զուրաբիշվիլիի առանձնազրույցը, այնուհետև երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Նախագահներ Սարգսյանն ու Զուրաբիշվիլին հանդես կգան մամուլի համար հայտարարությամբ:
Պաշտոնական այցի շրջանակում Վրաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ, կհյուրընկալվի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին:
Սալոմե Զուրաբիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Մեծ Եղեռնի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին։

Известна повестка визита президента Грузии в Армению
По приглашению президента Республики Армения Армена Саркисяна 13 марта президент Грузии Саломе Зурабишвили прибудет в Армению с двухдневным официальным визитом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, в состав возглавляемой президентом делегации входят министр юстиции Грузии Тея Цулукиани, вице-спикер парламента Грузии Георгий Вольский, группа депутатов, заместитель министра иностранных дел Грузии Лаша Дарсалия и другие официальные лица.
В тот же день в резиденции президента состоится официальная церемония встречи президента Грузии, затем состоятся закрытые переговоры президентов Армена Саркисяна и Саломе Зурабишвили, после чего состоится встреча с участием делегаций двух стран. Президенты Саркисян и Зурабишвили выступят с заявлением для прессы.
В рамках официального визита президент Грузии встретится с премьер-министром Николом Пашиняном, спикером НС Араратом Мирзояном, а также с Верховным Патриархом и Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Делегация во главе с Саломе Зурабишвили посетит Цицернакаберд и возложит венок к Мемориалу жертвам Геноцида армян.