Վարչապետը մասնակցել է ԱԺ պատգամավոր Գոռ Գևորգյանի գրքի շնորհանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 9-ին «Զանգակ» գրատանը ներկա է գտնվել Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, պատմական գիտությունների թեկնածու, արևելագետ Գոռ Գևորգյանի «Եգիպտոսի արտաքին քաղաքականության արաբական ուղղությունը նախագահ Հոսնի Մուբարաքի իշխանության առաջին տասնամյակում (1981-1991)» գրքի շնորհանդեսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհանդեսին մասնակցում էին Ազգային ժողովի պատգամավորներ, Հայաստանի Հանրապետությունում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բահաա Էլ Դին Բահգատ Դիսուկին, գիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:
Իր հեղինակած գրքի առաջին օրինակը ԱԺ պատգամավոր Գոռ Գևորգյանը նվիրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Նա շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին գրքի շնորհանդեսին մասնակցելու համար՝ նշելով, որ դրանով իսկ ընդգծվում է վարչապետի կողմից ընթերցանությանը և ընդհանրապես գրքի հանրայնացմանը տրվող կարևորությունը:
Ելույթներ են ունեցել Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանը, Արևելագիտության ինստիտուտի տնօրեն Ռուբեն Սաֆրաստյանը, ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան Ռուբեն Մելիքյանը, «Զանգակ» գրատան տնօրեն Սոկրատ Մկրտչյանը, Արևելագիտության ինստիտուտի արաբական երկրների բաժնի վարիչ Լիլիթ Հարությունյանը:

Премьер-министр Армении  присутствовал на презентации книги депутата НС Гора Геворгяна
Премьер-министр Никол Пашинян в книжном магазине “Зангак” сегодня присутствовал на презентации книги депутата Национального Собрания от фракции “Мой шаг”, кандидата исторических наук Гора Геворгяна “Арабское направление внешней политики Египта в первое десятилетие правления президента Хосни Мубарака (1981-1991)”.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата премьер-министра РА,  на презентации присутствовали депутаты Национального Собрания, Чрезвычайный и Полномочный посол Арабской Республики Египет в Республике Армения  Бахаа Эль Дин Бахгат Дисуки, представители научного сообщества и студенты.
Первый экземпляр своей книги депутат НС Гор Геворгян подарил премьер-министру Николу Пашиняну. Он поблагодарил Никола Пашиняна за участие в презентации книги, отметив, что этим шагом подчеркивается важность и значение, которое премьер-министр придает чтению и изданию книг.
На презентации с речами выступили депутат НС, заместитель председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям Ованес Игитян, директор Института востоковедения Рубен Сафрастян, декан факультета востоковедения Ереванского государственного университета Рубен Меликян, директор книжного магазина “Зангак” Сократ Мкртчян, заведующий отделом арабских стран Института востоковедения Лилит Арутюнян.