ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 65 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 5-ից 6-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 14, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 12-ական, ծեծի 6, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության 3, շորթման, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և սառը զենքի հայտնաբերման 2-ական, սպանության, բնակարանային գողության, ապօրինի ծառահատման, ջրային կենդանիներ ապօրինի արդյունահանելու, ինքնաիրավչության և փաստաթուղթ կեղծելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 և տասնվեց տարին չլրացած անձի հետ սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 14-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 65 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 5 и 6 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 65 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 14 случаев кражи личного имущества, по 12 случаев мошенничества и причинения телесных повреждений, 6 случаев побоев, 3 случая незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, по 2 случая вымогательства, хулиганства, взяточничества, злоупотребления должностными полномочиями, по 1 случаю убийства, квартирной кражи, незаконной вырубки деревьев, незаконной добычи водных животных, самоуправства и подделки документов.
За данный период обнаружены 4 человека, находящихся в розыске, зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества и 1 случай полового сношения с лицом, не достигшим 16-летнего возраста.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погиб, 14 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.