Առնվազն 81 մարդ Է զոհվել Բանգլադեշի մայրաքաղաքի բնակելի շենքում բռնկած հրդեհից. The Bangladesh Observer
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 81 մարդ Է զոհվել Բանգլադեշի մայրաքաղաք Դաքքայի չորսհարկանի բնակելի շենքում բռնկած հրդեհի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 21-ին հայտնել Է The Bangladesh Observer թերթը:
Reuters գործակալության տեղեկատվության համաձայն՝ հսպիտալացվել Է առնվազն 50 մարդ: Նրանցից մի քանիսի վիճակն օրհասական Է:
Հրդեհն սկսվել Է չորեքշաբթի տեղական ժամանակով մոտավորապես 22:30-ին (Երեւանի ժամանակով 20:30-ին): Դրանից հետո կրակը տարածվել Է եւս չորս շինությունների վրա: «Սինհուա» գործակալության տեղեկատվությամբ՝ բռնկման պատճառը դարձել Է գազի բալոնի պայթելը:
«Ֆրանսպրես» գործակալությունը նշում Է, որ հրդեհի ճարակ դարձած շենքը նաեւ օգտագործվում Էր որպես քիմիկատների պահեստ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число жертв пожара в жилом доме в столице Бангладеш возросло до 81
Число людей, погибших в результате пожара, который произошел в четырехэтажном жилом доме в столице Бангладеш - городе Дакка - увеличилось до 81. Об этом в четверг сообщила газета The Bangladesh Observer.
Ранее сообщалось о 69 погибших.
Согласно информации агентства Reuters, по меньшей мере 50 человек были госпитализированы. Состояние некоторых из них оценивается как критическое,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Пожар начался в среду около 22:30 по местному времени (19:30 мск). После этого огонь распространился на еще четыре сооружения. По информации агентства "Синьхуа", причиной возгорания стал взрыв газового баллона.
Как отмечает AFP, жилое здание, в котором возник пожар, также использовалось в качестве склада химикатов.