Նաթանյահուն չեղյալ Է հայտարարել ուղեւորությունը Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն չեղյալ Է հայտարարել փետրվարի 21-ին պլանավորված այցը Մոսկվա, որի շրջանակներում նա պետք Է բանակցություններ վարեր ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 20-ին հայտնել Է Jerusalem Post թերթը:
Հրատարակության տեղեկություններով՝ կառավարության ղեկավարն այդ որոշումն ընդունել Է երկրի ներքաղաքական իրադրության պատճառով: Փետրվարի 19-ին Կրեմլում հայտարարել Էին, որ Պուտինի եւ Նաթանյահուի բանակցությունները տեղի կունենան փետրվարի 21-ին:
«Պլանավորվում Է քննարկել երկկողմ համագործակցության հրատապ հարցերը, ամենից առաջ առեւտրատնտեսական եւ հումանիտար ոլորտներում, ինչպես նաեւ կարծիքներ փոխանակել Մերձավոր Արեւելքի ընթացիկ իրադրության շուրջը, ներառյալ պաղեստինա-իսրայելական կարգավորման խնդիրները եւ Սիրիայի իրադրությունը»,- հայտնել Էր Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Netanyahu cancels trip to Moscow
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu cancelled his visit to Moscow scheduled on February 21 within the frames of which he was expected to hold talks with Russian President Vladimir Putin, Jerusalem Post reported.
The Israeli PM made such a decision due to the domestic political situation in the country, according to the newspaper.
On February 19 the Kremlin said in a statement that Putin and Netanyahu will hold talks on February 21. “The two leaders are expected to discuss the urgent issues of the bilateral cooperation, first of all, in commercial and humanitarian areas, as well as to exchange views on the current situation in the Middle East, including the Israeli-Palestinian settlement issues and the situation in Syria”, the statement said.