Պուտինը եւ Նաթանյահուն բանակցություններ կվարեն Կրեմլում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պլանավորում Է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի հետ փետրվարի 21-ին քննարկել Սիրիայի եւ Մերձավոր Արեւելքի իրադրությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Փետրվարի քսանմեկին կկայանան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի բանակցությունները Իսրայել Պետության վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի հետ, որը Ռուսաստան կժամանի աշխատանքային այցով»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
«Պլանավորվում Է քննարկել երկկողմ համագործակցության հրատապ հարցերը, ամենից առաջ առեւտրատնտեսական եւ հումանիտար բնագավառներում, ինչպես նաեւ կարծիքներ փոխանակել Մերձավոր Արեւելքի ընթացիկ իրադրության շուրջ, ներառյալ պաղեստինա-իսրայելական կարգավորման խնդիրները եւ Սիրիայի իրադրությունը»,-նշել են մամուլի ծառայությունում:

Putin, Netanyahu to hold talks in Kremlin
YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu will hold talks in Moscow on February 21 during which they will discuss the situation in Syria and the Middle East, the Kremlin press service said in a statement, reports Armenpress.
“Russian President Vladimir Putin on February 21 will hold talks with Prime Minister of Israel Benjamin Netanyahu who will arrive in Russia on a working visit”, the statement said. “They are expected to discuss the urgent issues of the bilateral cooperation, first of all, in commercial and humanitarian areas, as well as to exchange views on the current situation in the Middle East, including the Israeli-Palestinian settlement issues and the situation in Syria”.